O nas

Nasze przedszkole znajduje się w pięknej, cichej dzielnicy Otwocka, w odległości 2km od centrum miasta. Mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku usytuowanym na przestronnej działce otoczonej sosnami i zielonym ogrodem „Stumilowym lasem”.
Placówka oddana została do użytku w 1987r. i uroczyście otwarta przez Panią Halinę Mich, która była jej pierwszym dyrektorem.
1.IX.1988 roku stanowisko dyrektora objęła Pani Hanna Gołębiowska. W 2001 roku na wniosek Rady Pedagogicznej, rodziców i dzieci przedszkole przyjęło imię przyjaciela dzieci – Kubusia Puchatka.
W budynku przedszkola mieści się 6 dużych, przestronnych sal dydaktycznych. Grono pedagogiczne przedszkola tworzą nauczyciele posiadający odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje. Zaletą naszej kadry jest bogate doświadczenie zdobyte w toku wieloletniej pracy z dziećmi, energia i kreatywność.

W przedszkolu obowiązują oficjalne programy wychowawczo – dydaktyczne:

  • „Nasze przedszkole” – program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci Mac edukacja
  • Dziecięca matematyka E. Gruszczyk – Kolczyńska
  • „Adaptacja dziecka w przedszkolu”- program własny nauczyciela

Nauczycielki aby uatrakcyjnić pobyt dzieci w przedszkolu zaproponowały programy własne sprzyjające rozwojowi zdolności i zainteresowań dzieci. Są to programy autorskie nauczycielek z Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Otwocku:

  • Program Teatralny
  • Program muzyczno-ruchowy z uwzg. metod Orffa, Labana , Scherbone
  • Program Kubusiowa akademia zdrowego odżywiania
  • Program Bezpiecznie i zdrowo

Nasi wychowankowie nie tylko uczestniczą w zajęciach podczas których rozwijają swoje zdolności i zainteresowania, ale też chętnie biorą udział w konkursach organizowanych w naszym mieście. Efektem ich zaangażowania w przeglądach muzycznych, plastycznych i teatralnych są osiągnięcia w postaci nagród i prestiżowych miejsc przyznawanych przez komisje konkursowe.
Już od 10 lat nasze przedszkole jest organizatorem między przedszkolnego konkursu piosenki dziecięcej „Śpiewaj z Kubusiem”.
W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele ciekawych imprez: URODZINY KUBUSIA PUCHATKA, ŚLUBOWANIE NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW, ANDRZEJKI, MIKOŁAJKI, WIGILIA, BAL KARNAWAŁOWY, DZIEŃ BABCI I DZIADKA, DZIEŃ ZIEMI, KONKURS PIOSENKI „ŚPIEWAJ Z KUBUSIEM”, BAL W OGRODZIE Z OKAZJI DNIA MATKI, FESTYN REKREACYJNO – SPORTOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA, ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. Dzieci wyjeżdżają na wycieczki między innymi do kina, teatru, kolorado itp… .
Mimo troskliwej opieki i rodzinnej atmosfery naszym podopiecznym zdarza się otrzeć łezkę przy rozstaniu z Wami kochani rodzice. Nie martwcie się jednak o nich – te rozstania mimo iż bolesne, są im potrzebne aby wkroczyć na drogę samodzielności i niezależności.llogo