Tygrysy

Andrzejki w Tygryskach

W Dniu Andrzejek w naszej grupie odbyły się ciekawe zabawy. Na początku ciocia opowiedziała nam o tradycjach związanych ze Świętem Andrzejkowym. Potem losowaliśmy kubeczki pod nimi były ukryte atrybuty zawodów, które będziemy wykonywać w przyszłości. Śmiechu było bardzo dużo, bo niekiedy dziewczyny losowały śmieszne zawody. Następnie rzucaliśmy kostką z wróżeniem także tego co będziemy robić w przyszłości. Ustawialiśmy także buty w kierunku wyjścia z sali, kto pierwszy wyjdzie za mąż, tego but przekroczy próg przedszkola. Potem było lanie wosku i zgadywanie co nam przyniesie przyszłość. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczną świeca- wyklejanie kolorowymi kulkami z krepiny. Prace były ciekawe i  różnorodne i oczywiście były powieszone na naszej wystawie prac plastycznych.

Oczywiści wszystkie te wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę nie wiemy, co nam przyniesie przyszłość. To tylko takie miłe i wesołe zabawy w przedszkolu.

Dzień Pluszowego Misia w Tygryskach

Dnia 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na początku ciocia opowiedziała nam historie związana z tym dniem , my cichutko słuchaliśmy. Potem odbyła się zabawa taneczny przy muzyce z naszymi ulubionymi misiami. Zabawy było co nie miara, tańce, podrzucanie misiów. Potem nasze misie podskakiwały na chuście animacyjnej, którą bardzo lubimy i bawimy się nią często w przedszkolu. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczną – misia  malowaliśmy kolorowymi farbami. Oczywiście nasze piękne i oryginalne prace zawisły w Galerii na przedszkolnym korytarzu, żeby mogli je wszyscy podziwiać. Do domu otrzymaliśmy słodkiego Lubisia od naszej kochanej Pani Dyrektor, która zawsze znajdzie coś miłego i słodkiego w swoim gabinecie. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Święto Niepodległości w Tygryskach

My mali patrioci z Przedszkola nr 18 w Otwocku w Dniu Święta Niepodległości wystawiliśmy przedstawienie o tematyce patriotycznej. Rozpoczęliśmy po staropolsku tańcem polonez, następnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymny państwowego. Po hymnie wystąpiły dziewczynki  z tańcem z flagami. Potem zatańczyły Hania, Zuzia, Nadia i Lena z biało – czerwonymi szarfami. Następnie chłopcy odśpiewali piosenkę: „ Od Morza aż do Tatr…” z ułożeniem z kolorowych kartek flagi Polski.

I już na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę patriotyczną : ”Patriota mały”. Tym samym chcieliśmy uczcić to wyjątkowe święto.11 listopad to święto każdego Polaka, a my jesteśmy małymi Polakami  i dla nas to bardzo ważne święto.

Tygryski realizują projekt :„Piękna nasza Polska cała’”

W ramach realizacji projektu :„Piękna nasza Polska cała” Tygryski wykonały pracę zbiorową: „Nasz kraj, nasza miejscowość za 100 lat”. Wydzierały małe elementy z papieru kolorowego i naklejały na mapę Polski. Kolorowały też kolorowanki z różnych regionów Polski. Dzieci bardzo chętnie  wykonywały pracę a efekty widać na zdjęciach.

Tygryski robią sok owocowo- warzywny

Dnia 19 października 2020 roku Tygryski dowiedziały się jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają one niezbędnych witamin dla naszego organizmu. Ciocia zrobiła pyszny sok w sokowirówce a nam została już tylko pyszna degustacja soku owocowo – warzywnego. Sok był przepyszny o czym świadczą nasze zadowolone miny. Teraz już na pewno będziemy zjadali wszystkie surówki z naszego talerzyka.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2020 roku Tygryski wystawiły przedstawienie dla wszystkich pracowników w przedszkolu. Mówiły wiersze o każdym pracowniku oraz śpiewały piosenki o Dniu Edukacji Narodowej. Był to bardzo interesujący dzień w naszej grupie.

Teatr w Tygryskach

Dnia 24 września do Tygrysków przyjechał Teatr Ryle ze sztuką: ”Szałaputki” . W ramach programu „Kultura w sieci” dzieci oglądały spektakl on – line i bardzo im się podobał. Była to bajka o przygodzie wesołych kurczaków, które nie pamiętały o przestrodze mamy i w efekcie naraziły się na niebezpieczeństwo. Kiedy Szałaputek zostaje porwany przez przebiegłego lisa, siostra spieszy mu z pomocą. Po spektaklu dzieci wykonały też kartę pracy związaną z obejrzaną bajką.

Gimnastyka w Tygryskach.

Dnia 25 września Tygryski udały się na plac przedszkolny, gdzie zorganizowano zawody skakania w workach. Było dużo śmiechu i radości gdyż to wcale nie taka prosta sprawa. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zawodach.

Dzień przedszkolaka w Tygryskach

Dnia 18 września w grupie Tygryski odbył się Dzień Przedszkolaka. Na początku była wesoła zabawa z kolorowymi balonikami, następnie dzieci bawiły się z chustą animacyjną.

Potem udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie zorganizowano zawody sportowe, a na koniec była wesoła zabawa z bańkami mydlanymi.

Nie zabrakło także słodkich upominków od Pani dyrektor. Dzieci wróciły do domu pełne wrażeń i z prezentami.

TAK PRACUJĄ TYGRYSKI

Rozpoczął się nowy rok przedszkolny. Tygryski z werwą i ogromnymi chęciami zabrały się do pracy. Pracujemy pilnie na zajęciach pokazując, co nam mówi nasza Pani oraz wykonując prace przy stolikach. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wrócić do naszego ukochanego przedszkola.