Trwa nabór uczestników do projektu ,,Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”

 

Do wybory jest udział w szkoleniach o następującej tematyce:

,,Rodzic w sieci” – 12 szkoleń

Pokażemy rodzicom różne stron Internetu – strony przyjazne i te stanowiące zagrożenie.

Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności bezpiecznego i świadomego poruszania się w Internecie oraz korzystania z jego zasobów. Dowiedzą się, jak reagować na ewentualne zagrożenia w sieci jak wspierać własne dziecko. Uzyskają informacje, gdzie się zwrócić po pomoc w razie rozpoznania u siebie, lub u osoby bliskiej takiego rodzaju uzależnienia.

,,Mój biznes w sieci” – 5 szkoleń

Szkolenie dedykowane jest osobom przygotowującym się do otwarcia własnego biznesu lub tym, które są już przedsiębiorcami, ale chcieliby rozszerzyć swoje usługi o działalność  internetową. Uczestnik szkolenia pozna metody korzystania z zasobów Internetu, które podnoszą skuteczność działania biznesowego oraz usługi e-administracji dla biznesu.

,,Kultura w sieci”- 7 szkoleń

Szkolenie skierowane jest do wszystkich ,którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury oraz zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł. Uczestnicy zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury, poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętności wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Dowiedzą się także, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

Nabór uczestników do projektu będzie prowadzony na bieżąco do momentu uzyskania pełnej liczby uczestników.

 

Kontakt ws. zapisów na szkolenia : tel.  22 788 0402, e- mail: bfz@otwock.pl

 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia odbywać się będą w weekendy  od kwietnia do października z przerwą wakacyjną.

 

Po otrzymaniu zgłoszeń skontaktujemy się z uczestnikami  celem uzgodnienia szczegółów dotyczących terminu oraz miejsca przeprowadzenia szkoleń.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie!